Ulusal Fotoğraf Yarışması "Memleketimden İnsan Manzaraları"

Doğumunun 121. yılında, büyük ustanın başyapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”, edebî zenginliği, güçlü imge repertuarı ve etkileyici portreleriyle günümüz sanatçılarının gözünden fotoğrafa yansıyacak.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğinde düzenlenen Memleketimden İnsan Manzaraları Fotoğraf Yarışması’nda katılımcılar, Nâzım Hikmet’in eserlerinin yarattığı moral değerleri, toplumsal ve siyasal etkiyi günümüz Türkiye’sinden hareketle görsel hikayelere dönüştürmeyi hedefleyecekler.

Fotoğrafçılar yarışmaya, 01.01.2019 tarihinden itibaren ülkemiz sınırları içinde çekilmiş beş fotoğraftan oluşan bir seri ve bu serideki görsel anlatıya eklenecek bir metin çalışmasıyla katılacaklar. Yarışma, dijital, renkli veya siyah-beyaz fotoğraf gibi farklı formatların hepsini kapsayan tek kategoride düzenleniyor.

Memleketimden İnsan Manzaraları Fotoğraf Yarışması’nın son başvuru tarihi 21 Mayıs 2023.

Yarışmanın sonuçları açıklandı. Sonuçları öğrenmek için buraya tıklayınız.

 

SEÇİCİ KURUL
Coşkun Aral, Laleper Aytek, Murat Germen, Özcan Yurdalan, Zeynep Altıok Akatlı

MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
Yarışma şartnamesini incelemek için buraya tıklayınız.

YARIŞMA BAŞVURULARI
Memleketimden İnsan Manzaraları Fotoğraf Yarışması'na başvurmak için buraya tıklayınız.

Memleketimden İnsan Manzaraları Fotoğraf Yarışması, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Temsilcileri ile birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel 18 yaşından büyük tüm fotoğrafçıların katılımına açık ve ücretsizdir.

En Üste