Nâzım’ın Siyasal Yaşamı ve Davaları

120,00 

Atilla Coşkun, Nâzım Hikmet’in davalarını, bunlarla ilgili yasal düzenlemeleri ve uygulamaları evrensel hukuk ilkelerinin süzgecinden geçiriyor. Yargılamaları tarihin adaleti önüne çıkarıyor, hukuk dışı haksız uygulamaların gerisinde yatan olayları ve planları açıklıyor, belgelendiriyor.

Bu yayınımızı edinmek isteyenler, 0212 252 63 14 numaralı
telefonlarımızı arayabilir ya da [email protected]
adresine yazabilirler.

Категория:

Atilla Coşkun, Nâzım Hikmet’in davalarını, bunlarla ilgili yasal düzenlemeleri ve uygulamaları evrensel hukuk ilkelerinin süzgecinden geçiriyor. Yargılamaları tarihin adaleti önüne çıkarıyor, hukuk dışı haksız uygulamaların gerisinde yatan olayları ve planları açıklıyor, belgelendiriyor. Nâzım Hikmet’in mahkemelerde geçen yaşamı, yargılamalara konu olan eylemleri, bunlarla bağlantılı entelektüel ve siyasal etkinlikleri ile siyasal düşüncesinin çeşitli boyutları, değişik bir yöntemle sunuluyor.

Kitabın son bölümünde yer alan belgeler, kronolojik bir sıralama içinde yerleştirilmiş ve mahkeme kararlarıyla ilgili fotoğraflar ayrı bir başlıkta düzenlenmiştir. Ayrıca yeni belge ve iddianameler, bu yeni basımda yer alıyor. Bu çalışmaya kaynaklık eden tüm bilgi ve belgelerle buluşan okuyucu, Nâzım Hikmet olayının değerlendirilmesiyle de baş başa kalacak.

Kitabın 4. baskısı Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Yayınları tarafından gerçekleştirildi.

 

Yazarı: Atilla Coşkun
Yayınevi: Nâzım Hikmet Kültür Ve Sanat Vakfı Yayınları

Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786056602498
Barkod: 0389449

 

Bu kitabın telif geliri, yazarı tarafından Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’na bağışlanmıştır.

TOP